Warto wiedzieć

Dlaczego niemieckie samochody są takie cenione na całym świecie?

Niemieckie samochody są pewne, niezawodne, wytrzymałe i bardzo wysokiej jakości. Niemcy mają najlepszych inżynierów, najlepsze silniki oparte na bardzo rozwiniętej technologii. Przy produkcji uważają na każdą drobnostkę, wszystko musi być perfekt. „Niemiecka jakość" to hasło znane na całym świecie!

Dodatkowo mają optycznie reprezentacyjny design, Mercedes czy Porsche rozpozna prawie każdy na całym świecie. Co więcej sprzedają samochody po konkurencyjnych cenach, przy bardzo dobrej jakości.

W Niemczech jest wiele autostrad bez ograniczeń prędkości. Dzięki czemu niemieckie marki specjalizują się również na produkcji szybkich samochodów, które można utrzymać pod kontrolą.

Nasi zachodni sąsiedzi mają więcej doświadczenia w branży motoryzacyjnej niż inne kraje, ponieważ historia samochodów rozpoczęła się w Niemczech. W 1886 roku Karl Benz zapatentował pierwszy pojazd wyposażony w silnik gazowy. Inne marki niemieckie są parę lat młodsze: Audi powstało w 1909 roku, BMW w 1916 roku, Porsche w 1931 czy Volkswagen w 1937. Jednak wszystkie pielęgnują swoją markę z dużym wysiłkiem i czczą swoje produkty.

Fakty:

W 2015 roku zostało około 5,71 milionow samochodów osobowych wyprodukowanych
w Niemczech. Prawie 45 milionow samochodów osobowych jest zameldowanych u naszych zachodnich sąsiadów.

Eksport aut z Niemiec wzrósł w 2015 roku o 3 procent do 4,41 mln nowych pojazdów.

Liderem na rynku niemieckim z udziałem 21,4 procent wszystkich nowych samochodów
jest VW, znacznie wyprzedza Mercedesa (8,9 procent), Audi (8,4 procent) i BMW (7,8 procent).

Większość nowych samochodów są wciąż auta napędzane benzyną (50,3 procent), a następnie samochody z silnikiem diesla (48,0 procent). Udział samochodów
z alternatywnymi systemami napędowymi jest nadal niski (1,7 procent). Wśród nich są 33,630 hybrydowe pojazdy i 12363 samochody elektryczne.

Szczególnie polecamy roczne i dwuroczne auta z Niemiec.

Niemieckie marki Premium, takie jak VW, BMW, Audi, Mercedes i Porsche proponują certyfikowane samochody roczne i dwuletnie. Na miano Auta Rocznego zasługują tylko i wyłącznie pojazdy posiadające nieskazitelną historię oraz pełną gwarancję producenta. Takie auta roczne można porównać z nowymi samochodami z salonu.


Opłaca się sprowadzenie auta z Niemiec?

Oczywiście, że warto sprowadzić używane auto z Niemiec!
Jakie argumenty przemawiają za kupnem samochodu u naszego zachodniego sąsiada, przedstawiliśmy poniżej.

1) Szerokie spektrum różnorodnych marek i modeli

Niemcy są krajem samochodów i cieszą się największą liczbą zarejestrowanych pojazdów w Europie, zarówno nowych, jak i używanych, rynek motoryzacyjny jest znacznie bardziej dynamiczny niż w innych krajach europejskich. Jedynie mobile i autoscount24 oferują ponad 1,2 mln pojazdów do sprzedaży.

W Niemczech jest powszechne, że niemal każdy 18-latek jest już właścicielem samochodu. Dla Niemców jest auto symbolem pozycji społecznej i częste zmiany pojazdów jest bardzo rozpowszechnione.

Ze względu na korzystne warunki finansowania pojazdów (0,9 do 2,9%), nie jest problemem dla Niemca kupić sobie pojazd wysokiej jakości. Po zakończeniu finansowania (36 do 48 miesięcy) oddaje klient swój samochód dealerowi, aby ponownie zakupić aktualny model. Stawka w wysokości od 150 do 250 euro nie boli Niemca, więc bariera psychiczna jest bardzo niska, w celu uzyskania nowego samochodu.

2) Tańsze auta

Przez wysoki podaż i jeszcze wyższy popyt są pojazdy w Niemczech tańsze, w porównaniu do analogicznych w Polsce (przy identycznym modelu, wyposażeniu, stanu licznika i daty pierwszej rejestracji). Wybór każdego modelu jest dużo wyższy, auta są wyższej jakości i posiadają lepsze wyposażenie. Bardzo duża ilość używanych samochodów w Polsce jest sprowadzona z Niemiec.

Klient w Polsce nie płaci tylko za samochód, ale również za utrzymanie komisu, pracowników i wysoka marżę, którą pobiera dealer za sprowadzenie pojazdu. Taniej proponowane auta na polskim rynku są np. auta powypadkowe lub/i cofniętymi przebiegami.

Każdy logicznie myślący człowiek, wie doskonale, że cena auta sprowadzonego przez polskiego handlarza z Niemiec, nie może się zminimalizować. Jedynie co się w samochodzie po przekroczeniu granicy „minimalizuje”, jest jego stan licznika.

3) Lepsze wyposażenie

Dla Niemców jest bardzo ważne wyposażenie samochodu. Już w dniu kupna pojazdu myślą o jego sprzedaży. Rozumie się samo przez się, że auta z lepszym wyposażeniem jest łatwiej sprzedać i są bardziej wartościowe.

Bez wątpliwości sami również chętnie korzystają z innowacji techniki, w które są skłonni zainwestować więcej pieniędzy. Ulubionymi dodatkami jest klimatyzacja automatyczna, podgrzewane siedzenia, nawigacja i ogrzewanie postojowe. Ponadto chętnie inwestują w dodatki umożliwiające bezpieczną jazdę (elektroniczne asystenty bezpiecznej jazdy) jak pomoc przy parkowaniu lub wykrywanie ograniczenia prędkości. Również nabierają znaczenia kamery cofania, tryb oświetlenia na zakręcie, który automatycznie dostosowuje promieniowanie i podłączenie komorki z elektroniką pokładową.

Nierzadko sprzedawane używane auta są przekazywane z dwoma zestawami opon, letnich i zimowych. W Niemczech są surowe przepisy, które zmuszają kierowców do używania zimowych opon w trudnych warunkach pogodowych (Winterreifenverordnung).

4) Lepsza jakość używanych pojazdów

Większość Niemców szanują swoje samochody, jak mówi niemieckie powiedzenie: 'gorąco kochać i dbać'. Obejmuje to grupę Niemców, których finanse pozwalają na częste inspekcję i badania techniczne oraz garażowanie. W większości dotyczy to młode pojazdy, do maksymalnie 6 lat. Starsze używane samochody posiadają osoby, których nie stać na inspekcję i kontrole. Trzeba mieć już duże szczęście, żeby znaleźć starszy pojazd z zeszytem serwisowym (Scheckheft).

Mimo wszystko również starsze używane auta sprowadzone z Niemiec są w lepszym stanie niż analogiczne w Polsce i opłaca się również kupno takich samochodów. Przyczyną są tutaj niemieckie drogi, jak również, że zepsute części są wymieniane na nowe i tylko przez fachowców.

5) Pewność przebiegu i historii samochodów

Nie trzeba chyba wspominać, że cofanie przebiegu w Niemczech jest to bardzo rzadkie, gdyż w Niemczech jest to poważnym przestępstwem i się nie opłaca. Przebieg auta jest zarejestrowany w bazie danych, na TÜV, w ubezpieczalniach itd. Mnóstwo aut jest serwisowanych i można sprawdzić ich historię. Zobacz jak można sprawdzić samochód z Niemiec i jakie auta ladują u polskich handlarzy.

6) Odległość od naszych zachodnich sąsiadów

Jeżeli zdecydujesz się na kupno używanego samochodu, nie masz daleko żeby go odebrać. Dzięki porządnym niemieckim autostradom, droga powrotna jest przyjemnością.

Poza tym połączenie linią autobusową do Niemiec jest znakomite, wyjazdy w trasę odbywają się codziennie. Coraz lepsze wyposażenie autokarów zapewnia podróżującym wygodne warunki podróży. Na dodatek koszty przewozu nie są wysokie.

Następna możliwością jest przylot samolotem. W tym przypadku ceny bardzo się wahają. Jednak przy odrobinie szczęścia można za lot zapłacić tylko 100,00 PLN. My oczywiście odbierzemy Cię z dworca czy lotniska.

sprowadzenie samochodu z niemiec

Przykład kupna używanego samochodu z Niemiec:

Wychodzimy z założenia, że auto kupione w Polsce jest bezwypadkowe i z autentycznym przebiegiem.

VW Passat Comfortline 2.0 TDI 150 KM

Rocznik: 2015 ~ Data pierwszej rejestracji: 26.05.2015 ~ Przebieg 18.000 km ~ Kolor: czarny ~ Nawigacja z dotykowym wyświetlaczem ~ Klimatyzacja CLIMATRONIC ~ Kierownica skórzana multifunkcyjna ~ Czujnik deszczu i zmierzchu

Droga tradycyjna:

Cena auta w Niemczech

96.000 zł.
Strzalka

Cena po sprowadzeniu auta

106.000 zł.
Strzalka

Cena dla klienta

116.000 zł.

Droga z nami:

Cena auta w Niemczech

94.000 zł.
Strzalka

Cena dla klienta

104.000 zł.

Z nami zaoszczędzili Państwo 12.000 zł.!

Używane samochody z Niemiec:

Używany samochód oznacza zazwyczaj pojazd, który miał już co najmniej jednego właściciela.

W zależności od wieku, przebiegu, marki i modelu samochodu można oczekiwać różne wady pojazdu. Z tego powodu przed zakupem używanego samochodu zalecamy konsultacje z weryfikatorem (np. przez TÜV, DEKRA, ADAC lub Auto Manager) w celu uzyskania oświadczenia od ekspertów o stanie technicznym i wizualnym pojazdu.

Jakie czynniki wpływają na wzrost ceny używanego samochodu w Niemczech?

Oczywiście jest to w pierwszej kolejności marka i model pojazdu. Ceny używanych samochodów są zawsze ściśle związane z nowymi cenami samochodów. Nie jest to tajemnicą, że np. Audi A4 z analogicznym rocznikiem, wyposażeniem i stanem licznika jest o wiele droższy niż VW Passat. Inne czynniki, które w dużym stopniu wpływają na cenę auta są z całą pewnością rocznik, przebieg, moc, napęd na cztery koła oraz rodzaj skrzyni biegów. Jest a więc warto przy poszukiwaniach samochodu zastanowić się, ile nam są warte poszczególne właściwości.

Ile kilometrów może mieć używany samochód i co mówi przebieg o jego stanie?

Przeważnie pierwszą rzeczą jaką sprawdzamy w aucie jest stan jego licznika. Ale czy rzeczywiście przebieg powinien być tak ważnym i decydującym kryterium przy zakupie używanego auta?

W żadnym wypadku przebieg nie powinien być jedynym kryterium zakupu. Ważnym faktorem jest czy samochód był jeżdżony w większości po autostradach, czy musiał walczyć codziennie na krótkich trasach. Po zużyciu sprzęgła można rozpoznać rodzaj pokonanych kilometrów. Jednakże każdy przejechany kilometr przez samochód oznacza dodatkowe zużycie części i z wysokim przebiegiem wzrasta prawdopodobieństwo na oczekujące nas problemy.

Nie ma ogólnej linii jaki maksymalny przebieg może mieć auto. W małych pojazdach się mówi, że krytycznym progiem jest 150.000 km. W sedanach jest z kolei limit nieco wyższy.

Nie zapominajmy o fakcie, że stan licznika może być cofnięty. Polecamy zawsze się autu dokładnie przyjrzeć bliżej, aby stwierdzić czy jest dobrze utrzymane.

Przykład zadbanego używanego samochodu z normalnymi wadami:

BMW 530d - 03.2010 - 122.000 km

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

Przykład niezadbanego używanego samochodu:

Nissan Pathfinder - 06.2007 - 87.389 km

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

uzywane samochody z Niemiec

Fakty czy mity o autach z Niemiec:

Niżej odpowiedzieliśmy na niejednokrotnie zadawane przez Was pytania. Jeżeli jesteście niepewni posiadanych wiadomości, to chętnie, dzięki naszemu doświadczeniu oraz wiedzy na niemieckim rynku, sprostujemy błędne informacje krążące na polskich portalach internetowych.

Czy używane samochody w Niemczech są tańsze niż w Polsce?

Tak. Większość aut z Niemiec proponowanych w Polsce jest przywieziona od naszych sąsiadów.
Niestety nierzadko polscy handlarze, aby konkurować z niemieckimi cenami sprzedają pojazdy oszukane. Większość samochodów sprowadzanych z Niemiec jest po wypadkach i po przekroczeniu granicy zostaje cofnięty licznik.
Naiwne jest myślenie, że polscy handlarze sprowadzają samochody z Niemiec, są wielkimi filantropami, naturalnie nie chcą na tym zarobić i sprzedają je z ubytkiem!!!

Czy osoba posiadająca dowód rejestracyjny auta jest również jego właścicielem?

Nie, osoba na którą jest wystawiony dowód rejestracyjny samochodu jest jego użytkownikiem, ale niekoniecznie właścicielem. Właścicielem auta jest osoba, która stoi w umowie kupna sprzedaży.

Czy wszystkie samochody w Niemczech z silnikiem na olej napędowy mają większy przebieg niż benzyniaki?

Nie jest ta regułą, chociaż często tak jest. Podatek od aut z silnikiem wysokoprężnym jest w Niemczech wyższy. Pojazdy z silnikiem diesla zużywają jednak mniej paliwa, które dodatkowo jest tańsze.
Dla Niemców przy decyzji kupna auta liczą się również osobiste preferencje, a nie tylko kalkulacja kosztów. A więc diesle nie zawsze mają większe zużycie.

Czy przy zarejestrowaniu samochodu w Niemczech otrzymam dwa dowody rejestracyjne?

Nie, jeżeli wykupisz żółte tablice w Zulassungsstelle (urzędzie Komunikacji) otrzymasz jeden dowód rejestracyjny na przewiezienie auta. Drugi „stary”, z pieczątką wymeldowania, powinieneś już wcześniej otrzymać od sprzedawcy. Przy wykupieniu czerwonych tablic „stary” dowód będzie zastąpiony nowym i auto zostanie na Ciebie zarejestrowane.

Więcej informacji o procedurze rejestracji auta z Niemiec.

Czy mogę być pewien/-na, że auta wystawione na niemieckich portalach z określeniem unfallfrei są bezwypadkowe?

Nie. Mimo wysokich kar, również w Niemczech są oszuści lub handlarze, którzy nie kontrolują dokładnie historii sprzedawanego auta. W szczególności trzeba uważać przy starszych pojazdach kupowanych w komisach i od osób prywatnych. Jedynie w salonach samochodowych można zazwyczaj się powołać na wypowiedź sprzedawcy.

Czy mogę sprawdzić samochód po numerze VIN?

Tak i nie, zależy co chcesz sprawdzić. Po numerze VIN możesz sprawdzić ogólne dane samochodu jak jego rocznik czy model, jak również czy auto zostało skradzione. Dokładną historie samochodu jest upoważniony skontrolować tylko pracownik autoryzowanego salonu samochodowego danej marki.

Czy mogę dać sprawdzić historie każdego auta po numerze VIN?

Nie. Historie pojazdu (Fahrzeughistorie) można tylko sprawdzić, jeżeli auto było serwisowane w warsztacie autoryzowanego salonu samochodowego. W takim raporcie numeru VIN są jedynie dokładne dane pojazdu i wyszczególnione wyposażenie stałymi informacjami.

Czy moge sprawdzic po numerze VIN czy auto zostalo skradzione?

Tak, na stronie internetowej: http://stolencars24.eu/.

Czy wszystkie ponownie polakierowane auta są powypadkowe?

Nie, polakierowane części nie świadczą o wypadkowości. Niemcy dbają o swoje auta i nawet przy najmniejszych zadrapaniach oddają swój samochód do lakiernika.


Roczne i dwuletnie auta z Niemiec:

Oferujemy wyłącznie certyfikowane pojazdy z niemieckich autoryzowanych sieci dealerskich. Oferowane przez nas pojazdy posiadają certyfikaty znaku jakości, takie jak "das Welt Auto", "BMW Premium Selektion", "junge Sterne" "Audi Select:plus"," Porsche Approved" itp.

Oferujemy certyfikowane roczne auta z Niemiec.

Niemieckie marki Premium, takie jak Porsche, Audi, BMW, Mercedes i VW proponują certyfikowane samochody roczne. Na miano Auta Rocznego zasługują tylko i wyłącznie pojazdy posiadające nieskazitelną historię oraz pełną gwarancję producenta. Pojazdy te mogą być sprzedawane wyłącznie po bardzo wnikliwych badaniach technicznych (nawet do 190 punktów kontrolnych). Przegląd Wizualny jest także częścią kontroli pojazdu. Takie auta roczne są jak nowe samochody z salonu i można je spokojnie kupić na ślepo bez oglądania.

Co to są auta roczne ("Jahreswagen")?

Roczne auta mają, jak sama nazwa wskazuje, około roku. W celu uzyskania oznaczenia auto roczne „Jahreswagen”, samochód nie może być dłużej niż 12 miesięcy zarejestrowany i nie może przekraczać 12-miesięczny okres pomiędzy zarejestrowaniem a produkcją. Tutaj ma zastosowanie reguła "2 x 12 miesięcy", czyli pojazd nigdy nie może być starszy niż 24 miesięce!

Skąd pochodzą auta roczne?

Większość koncernów samochodowych oferuje swoim pracownikom nowe samochody w bardzo konkurencyjnych warunkach leasingowych (WA-Rabatt), aby utrzymać wysokie dane sprzedaży w statystykach. Takie samochody nazywane są fabrycznymi leasing pojazdami dla pracowników. Po upływie okresu od 6 do 9 miesięcy wracają takie samochody do producenta i zostają oferowane do sprzedaży.
Auta roczne są zadbane i kontrolowane, często bezpośrednio przez producenta i nikt nie zna się lepiej na tych samochodach niż własny personel konserwacji. Producenci organizują często sami sprzedaż pracowniczego rocznego samochodu, a więc wiadomo, że się starają bardzo dokładnie sprawdzić pojazdy przed sprzedażą, żeby jakiekolwiek wady samochodu nie odzwierciedliły się na ich reputacji.
Termin „auta roczne”(Jahreswagen) nie jest chroniony. Na rynku jeżdżą samochody, które również mają około roku, ale powracają z wynajmu samochodów w Niemczech jak Sixt, Avis, Hertz, itp. Są to zazwyczaj samochody, które mają 6-9 miesięcy, ale mają w 95% przypadków przejechane ponad 20.000 kilometrów. Są to samochody niekoniecznie gorsze, lecz mają zwykle szereg wad optycznych, które w ramach przygotowania do sprzedaży, zostają usunięte. Ze względu na ich pochodzenie posiadają gorsze wyposażenie i wyższy przebieg, ale są tańsze niż auta od pracowników. Są one jak inne samochody, również bardzo dobrze utrzymane, regularnie konserwowane i naprawiane. A więc nie muszą być złym interesem i mogą być okazją.

Zalety pofabrycznych aut rocznych

Wszyscy pracownicy producentów samochodów w Niemczech mają szansę kupić aktualny model na specjalnych warunkach. Tutaj życzenia dla modeli, wyposażenia i wielkości silnika samochodu można swobodnie ustalać, i tak wychodzą bardzo dobrze wyposażone samochody. Wyposażenie przyszłych rocznych samochodów ma dwa powody. Po pierwsze, pracownicy firmy naturalnie życzą sobie wszystkie możliwe udogodnienia, które jest dla nie-pracowników są bardzo kosztowne. Po drugie wiele dodatków, takich jak system nawigacji, szyberdach lub klimatyzacja automatyczna i inne innowacje techniczne, podnoszą wartość rocznego samochodu i zwiększają szanse na dobrą odsprzedaż.

Dlaczego opłaca się bardziej kupić auto roczne niż nowe?

Kto może zrezygnować z zapachu nowego samochodu, może jeździć dużo tańszym, ale niewiele starszym samochodem rocznym. Chociaż różnice w jakości są niskie, różnice cen są gigantyczne.
Kto nie chce rozdawać pieniędzy, zdecyduje się na taki pojazd.
Auta roczne są do 40 procent tańsze niż nowe samochody tego samego typu. Korzyści są oczywiste: Z upływem pierwszego roku tracą samochody najbardziej na wartości. W związku z tym auta roczne są najlepszą alternatywą do nowych aut i samochodów używanych.
Dodatkowo posiadają ponad rok gwarancji producenta.
Ponadto takie roczne samochody są zwykle bardzo dobrze utrzymane i zadbane, bogate w wyposażenie bardzo wysokiej jakości, gdyż jego pierwszy właściciel nabył go z myślą o odsprzedaży. W zasadzie nie różnią się wiele od nowego samochodu z salonu.
Zakup jest szczególnie opłacalny przy nadchodzących zmianach modelowych.
W sumie korzyści są tak jasne, że coraz więcej kupujących w Niemczech, kożysta z zakupu samochodów rocznych. Można tu mówić o prawdziwym BOOM-e w handlu samochodami.

Dlaczego nie opłaca się kupić takiego samochodu w Polsce?

W Niemczech podaż oferowanych samochodów jest wiele razy wyższa niż w Polsce, dlatego dealerzy podcinają ceny w celu ich sprzedaży. W konsekwencji czesto różnica ceny pomiędzy autem w Niemczech a w Polsce może dochodzić nawet do 5.000,00 €.

Twoje korzyści przy kupnie rocznego auta

 • Bardzo atrakcyjna cena!!!
 • Starannie wypielęgnowane samochody, jak nowe, bo to już nabyte z zamiarem szybkiej odsprzedaży
 • Gwarancja jest ważna co najmniej 24 miesięce od daty pierwszej rejestracji
 • Wybór doskonale wyposażonych modeli jest ogromny, bo pierwszy właściciel decyduje o wyposażeniu auta
 • Obszerna oferta, a więc jest spora szansa, aby znaleźć dokładnie przez Ciebie preferowany model
 • Prawie wszystkie modele, silniki, bogate wyposażenie, kolory, itp.
 • Mało eksploatowane i dobrze traktowane samochody
 • Zawsze z pierwszej ręki
 • Fachowo utrzymywane i obsługiwane w punktach serwisowych produceta

A dodatkowo kupując z Auto-Manager

 • Porady od eksperta
 • Dostawa pojazdu pod sam dom z naszym "Pełnym Pakietem BezTroski"

Poznaj z nami liczne oferty rocznego samochodu. Być może wśród nich jest "pracowniczy" roczny samochód dla Ciebie. Wybierz konkretny model, cenę, wyposażenie i inne kryteria i skontaktuj się z nami a my załatwimy resztę!

Luksusowe auta nie tylko z Niemiec:

Oferujemy luksusowe auta różnych marek i modeli.

Jakie cechy musi mieć samochód, aby uznać go za luksusowy?

Odpowiedź jest subiektywna, ponieważ dla każdego musi auto spełniać inne faktory, aby czuć się w nim luksusowo. Dla niektórych jest to luksusem jeździć dużym samochodem, a inni kochają małe samochody, które można łatwo zaparkować. Więc jeśli na przykład kupujesz Mini, możesz również poszukiwać luksusu. Inni ludzie, obecnie przysięgają na elektryczne samochody. Dla nich jest luksusem pokonywać długie dystanse, bez zatrzymywania się na stacjach benzynowych. Niektórzy uwielbiają duże amerykańskie samochody, niemieckie są im za praktyczne. Inni kochają szybkie samochody i uczucie wbijania w fotel przy przyśpieszeniu.

Jakie są ogólne oczekiwania od luksusowego samochodu?

Auto jest symbolem statusu. Dlaczego ludzie sukcesu nie mieszkają w blokach, ale w willach i jeżdżą Porsche zamiast Fiatem? Jest tylko jedna odpowiedź na to pytanie: Ponieważ ich na to stać! Wymogiem ekskluzywnego samochodu jest na pewno wysoka cena, mocny silnik, bogate wnętrze oraz wiele dodatków. Oczywiście musi być on międzynarodowej uznanej marki.

Jakie są luksusowe marki samochodów?

Lamborghini

W 1963 roku założył Ferruccio Lamborghini (ze znaku zodiaku byk) firmę Automobili Lamborghini. Jako symbol marki wybrał Murcielago, legendarnego byka, który w 1879 w walce byków przeżył 24 wstrząsów i został ułaskawiony jako symbol siły. Od 1998 jest Lamborghini w niemieckich rękach i należy jako część Audi AG do Volkswagen Group.

Lamborghini jest autem dla KM-fanatyków, dla których pieniądze nie grają roli. Veneo może zaimponować 751 KM silnikiem, w 2,9 sekundy katapultuje swoich zawodników na powyżej 100 km / h.

auta z Niemiec, samochody luksusowe Lamborghini

Bugatti

W 1987 kupił Romano Artioli, włoską przedsiębiorca, legendarną nazwę i siedzibę Bugatti Automobili SpA. Od 1998 jest również i ta marka w posiadaniu Volkswagena, trzy lata po ogłoszeniu upadłości. Modelami, po ponownym powstaniu firmy jest Veyron i jego następca Chiron. Chiron posiada 1500 KM i również autem dla miłośników szybkiej jazdy.

Koenigsegg

Firma Koenigsegg została założona w 1994 przez Christiana von Koenigsegg w Helsingborg w Szwecji. Ważnymi punktami dla założyciela są niska waga, wysoka moc wyjściowa i wysokiej jakości materiały. Pierwszym modelem sprzedanym w Niemczech w 2010 roku był Special Edition CCXR. W 2011 roku pojawiły się nowe modele Agera i Agera R. 2014 Limitowana edycja 6 sztuk Special Edition One: 1 została wprowadzona, która została po raz pierwszy pokazana na Geneva Motor Show. W rok później, Koenigsegg Regera, plug-in hybrid został przedstawiony o łącznej mocy 1,1 MW.

McLaren

McLaren Automotive powstała w 1989 roku jest założycielem jest Ron Dennis. Brytyjski Zespół wyścigowy McLaren produkuje prawie 20 lat superwyścigowe samochody. Od 1994 do 1997 roku McLaren Samochody były konstruowane przez Gordona Murraya McLaren z Formel1. Od 2003 do 2009 roku produkowano we współpracy z Mercedes-Benz w swoich zakładach w Portsmouth i Woking. Pierwszym samochodem drogowym McLarena z napędem hybrydowym jest P1. Ze względu na limitowana edycje w ilości 375 egzemplarzy, został już sprzedany przed rozpoczęciem produkcji seryjnej.

auta z Niemiec, samochody luksusowe McLaren

Ferrari

Ferrari to włoski producent samochodów sportowych i Formuły 1 z siedzibą w Amsterdamie i siedziba zarządu w Maranello, we włoskiej prowincji Modena. Firma została założona w 1947 roku przez byłego kierowcę wyścigowego Enzo Ferrari.

Za znakiem Ferrari w postaci konia kryje się historia. Tata założyciela Ferrari widział małego czerwonego konia na samolocie słynnego pilota i bohatera wojennego hrabii Francesco Barraca. Po śmierci rodzina Barracas pozwoliła młodemu Ferrari użyć motywu jako talizman dla swojej firmy, co też uczynił. Tylko że z szacunku dla swojego przyjaciela zmienił kolor z czerwonego na czarny i umieścić konia na żółtym tle. Żółty był kolorem jego rodzinnego miasta Modena.

Jak myślimy o Ferrari to myślimy o kolorze czerwonym, jednak tradycyjnym kolorem Ferrari jest kolor żółty. Czerwony kolor jest narodowym kolorem Włoch w wyścigach (srebrny / biały - Niemcy, niebieski - Francja, zielony - Anglia, itd.). W 50-70er latach nie były Ferrari w większości czerwone, dopiero w późnych latach 70-tych zaczął przeważać ten kolor.

Porsche

Porsche AG jest niemieckim producentem samochodów, z siedzibą w Stuttgarcie-Zuffenhausen. Firma powstała w 1931 przez Ferdinanda Porsche. Porsche jest od 2009 roku częścią koncernu Volkswagena i nie należy mylić z Porsche Automobil Holding (krótkie Porsche SE), która posiada pakiet kontrolny w Volkswagen AG.

Porsche posiada międzynarodową reputację jednego z najlepszych producentów samochodów sportowych na świecie. Legendarna jest zwłaszcza 911, który zjeżdża z linii produkcyjnej od 1963 roku. Od lat jest to marzenie wielu Niemców raz w życiu przejechać się Porsche. Prawdziwy sukces producenta, częścią Grupy Volkswagena od 2012 roku, rozpoczęła się w 1963 roku od produkcji Porsche 911. Towarowym znakiem producenta od powstania firmy jest silnik bokser w tylnej części pojazdu. Od połowy lat siedemdziesiątych zostały dodane i V-Line i silniki.

Nawet dzisiaj, Porsche 911 jest flagowym Porsche, i nie dla jednego najlepsze auto sportowe na świecie, ponieważ ma również coraz więcej dodatków wymaganych w celu zapewnienia wysokiego poziomu w codziennej praktyczności. Na wzorcu 911, Porsche ma wiele modeli w programie, w tym 911 Turbo i 911 GT3. Ponadto, istnieje wiele modeli, w uzupełnieniu do coupe także warianty zamienne.

Poza samochodami sportowymi buduje Porsche inne modele samochodów jak SUV Cayenne i Panamera sedan.

auto z Niemiec Porsche 911

Bentley

Bentley to brytyjski producent samochodów. Walter Owen Bentley rozpoczął budowę samochodów w 1919 roku, szczególnie samochodów wyścigowych. Firma jest od 1998 roku własnością niemieckiej firmy Volkswagen AG. Obecny dyrektor zarządzający jest Wolfgang Dürheimer. Bentley jest oficjalnym dostarczycielem samochodów dla brytyjskiej rodziny królewskiej i produkuje jedne z najbardziej eleganckich luksusowe samochody na świecie.

Dla fanów klasycznej limuzyny Bentley ma do zaoferowania Mulsanne. Bentley, którego prędkość maksymalna wynosi 296 kilometrów na godzinę. Podobnie jak Flying Spur, oferuje maksymalny komfort dla czterech osób o najwyższej dynamice.

auta z Niemiec, samochody luksusowe Bentley

Rolls-Royce

Rolls-Royce Motor Cars Ltd. jest producentem samochodów w tradycji angielskiej firmy Rolls-Royce, którego korzenie tkwią w budowie urządzeń elektrycznych, dźwigów i samochodów luksusowych Rolls-Royce. Przemysł motoryzacyjny jest od 2000 roku częścią niemieckiej grupy BMW.

Luksusowa marka założona w 1904 roku jest uważana za uosobienie motoryzacji i najwyższej jakości wykonania. „Dążenie do doskonałości „: tym hasłem Sir Henry Royce Rolls-Royce jest zobowiązany do dzisiaj. Taśma jakości pokazuje ciągłość marki w swojej 110-letniej historii korporacji.

Rolls-Royce - Luksusowe auta z Niemiec

Wzrost sprzedaży aut luksusowych z Niemiec w Polsce!

auta z Niemiec, samochody luksusowe Porsche

Przyczyną zwiększonego popytu na samochody luksusowe i klasy premium jest zmiana prawa polskiego, ulgi podatkowej, która pozwala odpisać kwotę VAT od samochodów z homologacją ciężarową.

Najchętniej kupowanymi w Polsce markami samochodów z Niemiec w klasie premium są BMW, Audi i Mercedes, w klasie pojazdów marek luksusowych dominują Porsche, Chevrolet oraz Cadillac, a w przypadku marek samochodów terenowych są to Jeep, Dodge, Land-Rover.


AKTUALIZACJA: 15.04.2021
Posted by Admin
Wróć do początku strony